Kalendarium z lutego 2018r.

LUTY 2018

5 – 9 II BŁOGOSŁAWIONY OJCIEC GWIDON – PATRON NASZEGO PRZEDSZKOLA

W ciągu całego tygodnia poznawaliśmy osobę Bł. Ojca Gwidona. Historię Jego życia przybliżyła dzieciom książeczka E. Stadtmuller pt. „Błogosławiony Gwidon z Montpellier”. Śpiewając piosenki ilustrowane ruchem: „Ojciec Gwidon żył na ziemi”, „Pobłogosław Ojcze Gwidonie”, „Na koniku” dzieci z radością przybliżały sobie fakty z życia i działalności Świętego. Przyczyniały się też do tego działania praktyczne np. budowa szpitala Ojca Gwidona z klocków, teatrzyk sylwet, praca plastyczna – wyklejanie portretu O. Gwidona itp.

Ostatniego dnia nauczyciele i dzieci wyruszyli DROGĄ OJCA GWIDONA zakładając wcześniej peleryny, habity, chustki na głowę. Zadaniem było przejście po wszystkich pomieszczeniach przedszkola i odnajdywanie śladów potwierdzających obecność patrona. Okazało się, że nie było to trudne, bowiem na każdym kroku dzieci szybko dostrzegały znaki   i symbole związane z Ojcem Gwidonem i Jego charyzmatem miłości miłosiernej. W grupie starszaków dzieci odnalazły kosz z przedmiotami, które mogą uczyć wyobraźni miłosierdzia. W Sali średniaków rysem charakterystycznym świętego była muzyka i taniec. W sali maluszków kroczący droga O. Gwidona wylosowali dary Ducha Świętego i serce, które wymagało znalezienia drugiej połowy. W kuchni doświadczyliśmy gościnności – chrupki bardzo smakowały i pokrzepiły strudzonych wędrowców. W kancelarii s. dyrektor poczęstowała nas cukierkami. Miejscem kulminacyjnym była kaplica sióstr. Tam Jędrzej oczytała z Pisma świętego słowa, które zainspirowały O. Gwidona Mt 25,35…..

„NA DRODZE OJCA GWIDONA – MIŁOŚĆ ZŁO POKONA”.

 

18 II MSZA ŚWIĘTA W PRZREDSZKOLU sprawowana przez ks. Cezarego Kowalskiego.

 

19 II KONCERT W PRZEDSZKOLU

W poniedziałek po raz kolejny odwiedzili nas Panowie z filharmonii, aby przedstawić nam kolejne ciekawostki o muzyce. Jak zawsze towarzyszyła nam miła i rozśpiewana atmosfera. Przedszkolaki poznały kolejne rodzaje instrumentów, mogli również obejrzeć je z bliska. Jak zawsze na koniec, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o zimie, która towarzyszy nam od wielu dni.

 

20 II OD POCHODNI DO ŻARÓWKI - WARSZTATY Z CYKLU AKADEMIA MŁODEGO NAUKOWCA

We wtorek, 20 lutego odbyły się w naszym przedszkolu kolejne zajęcia z cyklu Akademii Młodego Naukowca. Tym razem dzieci dowiedziały się, co robili ludzie na przestrzeni lat, aby uzyskać światło. Zobaczyliśmy różne rodzaje świec oraz nowsze wynalazki, takie jak żarówkę, czy latarkę. Na koniec zajęć każdy z przedszkolaków mógł samodzielnie wykonać pachnącą świeczkę, którą mógł zabrać do domu, aby podarować komuś w prezencie.

 

28 II KONKURS RECYTATORSKI „ZIMOWA BAŚŃ” w Przedszkolu Sióstr Świętego Józefa z Cluny

Pięcioro dzieci z nasze przedszkola mimo silnego mrozu wyruszyło do sąsiedniego przedszkola na konkurs recytatorski „Zimowa baśń”. Liczba uczestników konkursu była bardzo duża, wszyscy pięknie recytowali a wyniki komisji były następujące:

W kategorii wiekowej 6,7 – latki:

I miejsce - Maciej Jęczała

III miejsce -  Piotr Cugowski

W kategorii wiekowej 3,4,5- latki:

II miejsce - Michał Pytka

III miejsce - Joanna Wiącek

Udział brała również Antonina Trykacz

 

 

 

22
Marzec

Projekt i wykonanie: Maciej Krupa