Kalendarium ze stycznia 2018r.

Styczeń 2018

 

 

5.01.2018 r. Orszak Trzech Króli

W tradycji naszego przedszkola wpisana jest uroczystość Trzech Króli. Wszystkie dzieci spotykają się w sali gimnastycznej skąd wyrusza pochód. Z kolędą na ustach, z kredą potrzebną do oznaczenia drzwi, wodą święconą i z wonnym kadzidłem. Po przejściu wszystkich pomieszczeń przedszkola wspólnie pomodliliśmy się w kaplicy sióstr.

 

8.01.2018 r. „PASJE I TALENTY RODZICÓW”  - Karteczki dla Babci i Dziadka

8.01.2018 r. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Pasje i talenty rodziców”, prowadzone przez mamę Ali K. Pani Beatka przygotowała dla nas piękny projekt kartki dla Babci i Dziadka. Kiedy już każdy wiedział, co robimy, zasiedliśmy do pracy. Efektem są piękne i kolorowe prezenty dla naszych kochanych Babć i Dziadków. To był wspaniale spędzony czas.

 

09.01.2018 r. „ RODZINNE KOLĘDOWANIE”

Od godziny 16.00 dzieci wraz z rodzicami uczestniczyli w wielkim wydarzeniu „RODZINNE KOLĘDOWANIE”. Na początku grupa najstarsza przedstawiła „Jasełka” wprowadzając  w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Następnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Chętne i odważne przedszkolaki występowały na scenie i śpiewały. Był czas na rozmowy i zjedzenia ciastka.

 

16.01.2018 r. BAL KARNAWAŁOWY

Wodzirejem na balu karnawałowy był znany już przedszkolakom Dawid Modrzejewski. Tym razem przebrany i nie do poznania, tak jak wszystkie dzieci tego dnia.

 

19.01.2018 r. „KOPCIUSZEK” – teatrzyk objazdowy .

W okresie zabaw karnawałowych i balów, często wspominane są postacie ze znanych                        i lubianych bajek. Nic dziwnego, że przedstawienie pt. „Kopciuszek” dzieci oglądały                         z wielkim zainteresowaniem, ale również współczuciem nad losem Kopciuszka źle traktowanego przez macochę i dwie siostry. Aktorzy w sposób doskonały włączali przedszkolaków proponując różnego rodzaju formy aktywności. 

 

19.01.2018 r. DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W piątek w godzinach popołudniowych w naszym przedszkolu robiło się gwarno. To wielki dzień dla przedszkolaków, ale nie tylko. Dzieci od dawna przygotowywali się na ten dzień, ucząc się wierszy, piosenek i przygotowując upominki. O godzinie 15.00 s. dyrektor oficjalnie przywitała wszystkich przybyłych gości. Następnie dzieci z grupy III przedstawili „Jasełka”
a przedszkolaki z grup I i II również na scenie zaśpiewały piosenkę „Przepis Babci i Dziadzia” oraz wyrecytowały wiersz „Sto lat”. Później wręczyły samodzielnie wykonane laurki, obrazek Anioła Stróża i kolorowe lampiony.

 

23.01.2018 r. „ ŚWIAT W KROPLI WODY” – warsztaty z cyklu Akademia Młodego Naukowca.

We wtorek, 23 stycznia, odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Akademii Młodego Naukowca. Tym razem rozmawialiśmy o tym, co żyje w kropelce wody. Dzieci miały możliwość zaobserwować pierwotniaki- małe stworzenia, które są prawie nie widoczne gołym okiem. Dlatego też, do ich obserwacji, używały lup oraz mikroskopów. Dowiedzieliśmy się także, że nie wolno jeść na dworze śniegu ani sopli lodu, oraz zawsze musimy myć ręce przed jedzeniem, gdyż możemy zarazić się różnymi chorobami powodowanymi właśnie przez pierwotniaki.

9
Luty

Projekt i wykonanie: Maciej Krupa